ПОСЕТА УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ ФАКУЛТЕТУ ЛИКОВНИХ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

Ученици III и IV разреда су 2.априла, у пратњи наставника стручних предмета Љубице Радоњић и Александра Златојевића, посетили Факултет ликовних уметности у Београду.
У организацији и дочеку ученика су учествовали асистенти и доценти овог факултета: Дуња Трутин, Лидија Делић, Марија Здравковић, Мина Ракиџић, Живана Михаиловић, а ученицима су факултет представили и Лука Трипковић, проф.Биљана Ђурђевић и доцент Немања Николић.
Ученици су имали прилику да посете класе свих одсека факултета, и да добију информације о студијским програмима и упознају се са процесом рада. Поред тога, посетили су и Графички колектив, као и изложбу Уроша Ђурића у галерији ФЛУ, где им се и уметник сам представио.
За наше ученике ово је веома важно искуство, кроз које су могли да чују корисне информације и добију смернице корисне за припреме пријемног испита, као и да разреше евентуалне недоумице везане за одабир жељеног студијског програма.
Захваљујемо се организаторима на срдачном дочеку и гостопримству.