ПРИПРЕМЕ ЗА ПРИЈЕМНИ ИСПИТ

ПРИПРЕМЕ ЗА ПРИЈЕМНИ ИСПИТ

Обавештавамо све ученике 8.разреда, заинтересоване за полагање пријемног испита у Уметничкој школи у Краљеву, да од 21. фебруара започињемо циклус бесплатних припрема из цртања, сликања и вајања.

ТРАДИЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА РАДОВА УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ У ТРСТЕНИКУ

ТРАДИЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА РАДОВА УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ У ТРСТЕНИКУ

9.фебруара 2024. године отворена је девета по реду традиционална изложба радова ученика наше школе у галерији Ликовног салона Народног универзитета у Трстенику.

Учешће “Уметничке школе у Краљеву” у организацији Светосавске академије

Учешће “Уметничке школе у Краљеву” у организацији Светосавске академије “Светлост светосавља”

НАША ШКОЛА НА СВЕЧАНОЈ СВЕТОСАВСКОЈ АКАДЕМИЈИ У БЕОГРАДУ

НАША ШКОЛА НА СВЕЧАНОЈ СВЕТОСАВСКОЈ АКАДЕМИЈИ У БЕОГРАДУ

На позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја наша школа је 27. јануара имала част да буде позвана да улепша светосавску академију на тему “У духу светосавља”.

Предавање “Дизајн, медији и вештачка интелигенција”

Предавање “Дизајн, медији и вештачка интелигенција”

Ученици наше школе су имали прилику да 26.12.2023. слушају предавање на тему употребе вештачке интелигенције у дизајну и медијима. Са овим темама упознала их је Валентина Арамбашић, Lead graphic and multimedia designer у немачкој IT компанији “Codecentric” AG.

ЗАПОЧЕТА САРАДЊА УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ У КРАЉЕВУ СА КАНЦЕЛАРИЈИМ ЗА МЛАДЕ

Парламент насе сколе је 15.12. присуствовао презентацији рада Канцеларије за младе и том приликом договорио будуцу сарадњу.са Канцеларијом

Презентација студијских програма Факултета ликовних уметности-Београд

Децембра 2023. за матуранте наше школе и Гимназије Краљево одржана је презентација студијских програма ФЛУ Београд.

Учешће наших ученика на ERASMUS програму у Брежицама (Словенији)

Ученици наше школе овог месеца имају, по певи пут, прилику да учествују у ERASMUS програму у словеначком граду Брежице.
Овај програм похађају наше матуранткиње Бранислава Маричић, Анђелија Каралић, Сташа Јовановић и Алиса Викић.