УСПЕХ НАШЕГ УЧЕНИКА ЛУКЕ СТАНКОВИЋА НА КОНКУРСУ ЗА 25. МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ УМЕТНОСТИ ЗА УЧЕНИКЕ СРЕДЊИХ ШКОЛА У ТОКИЈУ

На овогодишњем конкурсу за 25. Међународни фестивал уметности у Токију, ученик III разреда наше школе, са образовног профила Техничар дизајна графике, Лука Станковић, остварио је успех и његов рад уврштен је у селекцију од укупно 4 рада, који ће нашу земљу представљати на овом престижном фестивалу.

Комисија je радила у саставу: др ум. Јелена Трајковић Попивода, ванредни професор, Факултета уметности у Нишу; др ум. Љиљана Шуњеварић, ванредни професор Факултет уметности у Приштини са привременим седиштем у Звечану – Косовска Митровица, др. ум. Александар Младеновић, редовни професор Факултета ликовних уметности у Београду.

На конкурс су пристигли радови 24 ученика из 9 школа.

Изабрани радови ће бити изложени на Фестивалу и публиковани у каталогу који прати изложбу.

Честитамо Луки на овом изванредном успеху!